Якого розміру бувають конверти?

Якщо ви запитали - яких розмірів бувають конверти, ви точно знаєте, що таке поштовий конверт, і точно уявляєте, навіщо він вам потрібен. Тому пропустимо теоретичний вступ та перейдемо відразу до практичної інформації.

Як уникнути плутанини під час замовлення конвертів?

Існує міжнародний стандарт паперових аркушів ISO 216. У ньому є три серії – A, B, C. Для різних видів паперової продукції використовують різні серії.

Нерідко під час пошуку необхідного розміру конверта покупці орієнтуються на розмір вкладення - аркуша паперу, листівки, журналу. І в запитах Google з'являються «конверти для листів а6, а4, а3»...  Для таких досвідчених продавців, як ми, це не вносить плутанину. Ми точно знаємо, що конверт повинен бути трохи oversize, щоб між вкладенням та його «одягом» - конвертом - було трохи повітря.

Для порівняння:

- формат паперу А6 105*148 мм потребує конверта С6, його розмір 114*162 мм,

- формат А4 210*297 мм відмінно поміщається у конверт С4 розміру - 229*324 мм

- формат паперу А3 297*420 мм, а розмір конверту С3 324*458 мм

Які розміри конвертів вважають стандартними?

Розмір конверту, придатного для пересилання поштою, визначено у Державному стандарті України «Зв'язок поштовий. Поштові конверти. Технічні умови. ДСТУ 3876-99».

ДержСТи - це про норми, правила та сухі цифри. Спробуємо зробити їх зрозумілішими.

Основні розміри поштових конвертів:

 • С6 114*162 мм. Якщо ви з покоління Ікс, то для вас це конверт «такий, як раніше були»«звичайний». А взагалі, С6 - це конверт для листа розміру А4, складеного вчетверо;
 • Е65 (євростандарт) – 110*220 мм. Конверт цього формату - найстильніший з усіх конвертів. Став популярним давно, ще до того, як усе з приставкою «євро» стало мейнстримом. У конверт євроформату міститься вкладення розміру А4, складене втричі;
 • С5 – 162*229 мм. Цей конверт містить листівку формату А5 або лист розміру А4, складений навпіл;
 • С4 – 229*324 мм. Розмір поштового конверта С4 є оптимальним для аркуша паперу А4. Власне, в такому конверті можна помістити до 50 таких аркушів.

Поштові пакети бувають таких розмірів:

 • В5 – 176*250 мм. Конверти розміру В5, які є в нашому каталозі, трохи більші за конверт формату С5. Вони відрізняються ще й розташуванням клапана з клейким шаром: в конверті В5 він розташований по меншій стороні. Такий пакет може помістити до 15 аркушів А4, складених удвічі;
 • В4 – 250*353 мм. Такий поштовий конверт розміру В4 підходить для пакування об'ємної кореспонденції до 100 аркушів А4. Ідеальний для пересилання друкованої періодики.
 • Е4 – 280*400 мм. Найбільший конверт 4 розміру для об'єму до 200 аркушів А4.
 • К6 – 124*124 мм. Маленький конверт із круглим вікном або без нього, в якому зручно зберігати CD диски. Здавалося б, анахронізм, але на запит «конверт для дисків» пошуковик видає більше 9 млн. результатів. Значить, такий конверт досі комусь потрібний!
 • С3 323*458 мм. Розмір цього конверта дозволяє пересилати креслення чи карти формату А3. Дуже рідко використовуваний формат, у нашому каталозі не представлений.

Специфічні конверти для автоматичного пакування

 • С65 – 114*229 мм. Конверт трохи більшого розміру, ніж євроформат. Особливість конверта – у спеціальній формі клапана. Завдяки йому цей конверт може упаковуватися та заклеюватись на спеціальному обладнанні. Як правило, такі конверти використовують для розсилки рахунків та банківських документів.

Як підписати конверт без помилок?

Розміри конвертів стандартизовані. І для того, щоб їх підписати, також існують правила.

Інформація про відправника розташовується у лівому верхньому кутку, про одержувача - у правому нижньому кутку лицьової частини; порядок написання - однаковий, за такою схемою:

 1. Спочатку вказується прізвище та ініціали (або назва юридичної особи). Якщо відправлення «до запитання» без детальної адреси, краще вказати ПІБ повністю.
 2. Далі – назва вулиці (проспекту, провулка), номер будинку, номер квартири (офісу).
 3. Назва населеного пункту, району, області.
 4. Поштовий індекс.
 5. Країна (для міжнародних відправлень).


Якщо вам доводиться підписувати кілька конвертів на рік, можна зробити це вручну. Ну, а якщо ви вже й забули, коли востаннє брали ручку до рук, можна роздрукувати адреси на спеціальних наклейках.

Якщо ви спілкуєтеся з вашими покупцями, передплатниками, постачальниками багато і постійно, дуже рекомендуємо звернути увагу на нашу послугу нанесення друку на конверт.

Навіть дотримуючись поштових стандартів ми зуміємо зробити ваше листування яскравим і небанальним. Подивіться на зразки наших робіт, можливо, і ваш конверт може бути серед них?

Дата: 19.05.2023
Дата оновлення: 19.05.2023
БОРСА