Вимоги до підготовки макетів для друку на паперових конвертах

Друк на паперових конвертах здійснюється у офсетний або трафаретний спосіб.


До друку приймаються файли наступних форматів:

  • Adobe Illustrator (*.ai),
  • Encapsulated PostScript (*.eps),
  • Adobe Acrobat (*.pdf),
  • Corel Draw (*.cdr) до 20 версії,
  • Scalable Vector Graphics (*.svg).


Також для друку у офсетний спосіб приймаються файли, що створено за допомогою програми Adobe Photoshop у форматах PSD, TIFF, JPG, PNG з роздільною здатністю 300 dpi при необхідному розмірі.

Зображення на конверты розміщується з врахуванням технологічних полів: всі формати розміром меншим за С4 мають зверху вздовж довгої сторони поле 10 мм, що не може бути задруковане. Формати С4 і більше мають поля по 20 мм з усіх сторін.

Всі шрифти мають бути конвертовані в лінії. Бажано не використовувати для тексту кегель менший за 6 пт. Для дрібного тексту перевага надається шрифтам без засічок (некарбовані шрифти). Також він має містити тільки один колір.

Макет має бути зроблений у потрібному розмірі (список стандартних розмірів конвертів див. нижче), мати кольорову модель CMYK (якщо використовуються еталонні кольори – то PANTONE Solid Uncoated v2). Якщо всередині макет має вбудовані растрові зображення, вони мають бути оригінального розміру, мати кольорову модель CMYK, роздільну здатність 300 dpi для CMYK та Grayscale, 600 dpi - для Bitmap.

Якщо Ви не впевнені у результаті своїх дій – не призначайте об’єктам атрибути overprint та не робіть треппінг в макеті. Також неприпустимим є призначення атрибуту overprint білим об’єктам – в цьому випадку вони не будуть надруковані. Така помилка часто має місце при зміні кольору чорного об’єкту з атрибутом overprint на білий.

Пам’ятайте, що папір конвертів – офсетний. Використовуйте для перегляду макету профіль для некрейдованого паперу (наприклад, Uncoated Fogra 29), не приєднуйте кольоровий профіль до файлу.

Формати конвертів:

С6                                      – 114х162 мм

Е65 (DL, євроконверт) – 110х220 мм

С65                                   – 114х229 мм

С5                                     – 162х229 мм

С4                                     – 229х324 мм

B5                                     – 176x250 мм

В4                                     – 250х353 мм

Дата: 16.01.2020
Дата оновлення: 06.12.2022
БОРСА