Що краще - пластикові чи паперові пакети


Паперові пакети проти пластикових – на чиєму боці перевага?

Виробництво паперових пакетів почалося ще наприкінці ХІХ століття і стало масовим до 20-х років ХХ століття. І на той час ні в кого не виникало питання – якы переваги паперового пакету, бо альтернативи йому не було. Зі стрімким розвитком технологій, особливо хімічної промисловості, з 1950-х почала з'являтися така альтернатива. Пластикові пакети спочатку були набагато дорожчими за звичні паперові, тому не були популярними. Але в наступні десятиліття їх виробництво стало поширеним і недорогим, і сьогодні вони є одним з популярних видів упаковки.

До певного моменту короткострокова вигода від використання пластикових пакетів брала гору і повсюдне споживання пластику стало просто неконтрольованим. І тепер багато країн, лідерів виробництва та продажу полієтеленових пакетів, змушені на законодавчому рівні зменшувати або взагалі категорично забороняти їх використання.

Чим пластикові пакети кращі в порівнянні з паперовими?

Пластикові (поліетиленові) пакети зазвичай дешевші у виробництві, ніж паперові. Вони водонепроникні, що робить їх ідеальним вибором для пакування та транспортування вологої продукції. Пластикові пакети зносостійкі та дуже зручні у використанні, оскільки вони можуть легко складатися і не займають багато місця.

Однак, пластикові пакети мають низку серйозних проблем:

  • вони виробляються з нафтопродуктів, які не є відновлюваними джерелами, і перевиробництво пластику збіднює нашу планету;
  • пластикові пакети завдають непоправної шкоди всій земній фауні: тисячі тварин гинуть, прийнявши яскравий пластик за їжу або заплутавшись у неутилізованому пластиковому смітті;
  • пластикові пакети, розкладаючись століттями, забруднюють воду та ґрунт, що призводить до серйозних екологічних проблем. Вже зараз практично немає живих організмів на планеті, в яких не виявили б сліди мікропластика.

А тепер навпаки - чим паперові пакети кращі за пластикові?

Почнемо з мінусів: паперові пакети також мають свої недоліки:

  • вони вимагають більше енергії та води для виробництва, ніж пластикові пакети;
  • деякі види паперових пакетів можуть забруднювати довкілля при утилізації (якщо при їх виготовленні папір зміцнювався додатковим шаром поліетилену, наприклад. Це характерно для ламінованих паперових пакетів);
  • паперові пакети не можуть бути використані для транспортування вологих товарів, таких як м'ясо або риба.

Але є й добрі новини. І їх значно більше.

  1. Паперові пакети є більш екологічно правильним вибором, ніж пластикові. Вони виробляються з відновлюваних ресурсів і можуть бути перероблені та повторно використані. Утилізація паперових пакетів безпечна та проста.
  2. Паперові пакети здебільшого міцніші за пластикові і можуть витримати більшу вагу.
  3. Ще один серйозний аргумент - паперові пакети виглядають природнішими, і за рахунок цього привабливішими, і можуть бути недорогим, але ефективним засобом реклами для брендів та торгових мереж. Папір - відмінний матеріал для нанесення друку, наші Замовники на своєму досвіді неодноразово переконалися, наскільки замовлення паперових пакетів з друком логотипу вірне рішення з точки зору іміджу та фінансової вигоди.

Сучасні технології дозволяють виготовляти паперові пакети з різних видів паперу, і сьогодні паперовий пакет - це не безликий шматок пакувального паперу, а красива, презентабельна упаковка, естетична та надійна. Нашим Замовникам найчастіше складно вибрати - купити пакети з білого крафта, або віддати перевагу традиційним бурим пакетам. Є ще й яскравіша альтернатива для особливих випадків - крафт-пакети з кольорового паперу.

Окремо слід зазначити незамінність саме паперового паковання для продуктів харчування. Контакт готової їжі природніший і безпечніший саме з паперовою упаковкою. Серед наших Замовників - безліч закладів громадського харчування, тому ми точно знаємо, що попит на пакети для ресторанів на виніс має стійку тенденцію зростання.

Що краще - пластикові чи паперові пакети

Які сучасні тенденції у використанні пластикових та паперових пакетів?

Згідно з дослідженням Euromonitor International, у 2020 році у світі було продано близько 239 мільярдів поліетиленових пакетів та близько 171 мільярда паперових пакетів. Це загальні цифри, треба враховувати, що дані про продажі можуть відрізнятися у різних регіонах залежно від законодавства та споживчої поведінки.

Крім того, останніми роками багато країн запровадили законодавчо заборони на використання одноразових пластикових пакетів, що може позначитися на майбутніх обсягах продажу.

Як бачимо, зараз у змаганні що краще – пластиковий чи паперовий пакет немає явного лідера, та загальносвітова тенденція залишає надію, що паперові пакети стануть переможцями.


«Борса» усвідомлено стала на бік екологічних видів упаковки понад десять років тому, коли цей вид виробництва пакетів ще не був популярним в Україні. З того часу ми жодного разу не пошкодували про зроблений вибір.

Ми намагаємося зробити паперову упаковку популярною, загальнодоступною, привабливою та зручною.

Для нас давно не стоїть питання «Що ж краще - пластикові або паперові пакети?»

Ми зробили свій вибір. І закликаємо вас пакувати натурально разом із «Борса»!

Дата: 31.07.2022
Дата оновлення: 14.01.2023
БОРСА